Polecamy

Jak zacząć spełniać marzenia będąc na emeryturze? Poznaj historię Masako Wakamiya

Jak zacząć spełniać marzenia będąc na emeryturze? Poznaj historię Masako Wakamiya
/
/
Motywacja i marzenia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Masako Wakamiya to Japonka, która w wieku 81 lat rozpoczęła swoją przygodę z programowaniem. Seniorka nie wyobrażała sobie spędzać emerytury w bezczynny i bierny sposób, dlatego postanowiła kupić swój pierwszy komputer. Po kilku latach nauczyła się programować i wypuściła na rynek swoją autorską grę nawiązującą do japońskich tradycji.

Myślisz czasami, że za jest już za późno na podążanie za swoimi marzeniami? Musisz poznać historię Masako Wakamiya, która na emeryturze całkowicie zmieniła podejście do swojego życia. Japonka mimo końca swojej zawodowej kariery dalej była pełna pasji, rozpierała ją energia i nie chciała spędzać drugiej połowy życia w nudny i pozbawiony wyzwań sposób. Los podsunął jej pomysł, aby rozpocząć przygodę z Internetem, gdzie istnieje możliwość nawiązywania kontaktów z ludźmi na całym świecie.

Samodzielnie nauczyła się obsługi komputera od podstaw i zaczęła wspierać innych seniorów w podjęciu próby zaprzyjaźnienia się z nowymi technologiami. Kolejnym krokiem było tworzenie materiałów edukacyjnych dla osób starszych, które chcą nauczyć się samodzielnie obsługiwać komputer i korzystać z Internetu. Tak powstał projekt Excel Art., gdzie Japonka w artystyczny i przystępny sposób tłumaczy jak działa Excel i jak można z niego korzystać. Również tutaj istotną częścią było przemycenie wątków z tradycji japońskiej, która jest bardzo bliska dla ambitnej seniorki.

Masako Wakamiya, kobieta która nie boi się marzyć

Kolejnym krokiem, było marzenie o wypuszczenie na rynek własnej aplikacji, dla osób starszych. Zaczęła szukać ludzi, który pomogą jej zrealizować ten pomysł. Na odpowiedź nie musiała długo czekać, bo sam prezes ze studiów gier w Prefekturze Miyagi zaoferował jej pomoc w nauce programowania i samodzielne stworzenie gry dla seniorów. Aplikacja znalazła się na AppStore i pobrano ją blisko 100 000 razy! To ogromny sukces i lekcja, że każdy wiek jest dobry, aby działać i spełniać swoje marzenia.

Przeczytaj też: 6 APLIKACJI, KTÓRE WARTO ŚCIĄGNĄĆ NA SWÓJ TELEFON

Zdjęcie główne: cottonbro/ pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Timeboxing – produktywne zarządzanie czasem
/
Timeboxing – produktywne zarządzanie czasem
Timeboxing to skuteczna technika zarządzania czasem, która pozwala zwiększyć produktywność poprzez skupienie się na jednym zadaniu w określonym czasie. Odkryj, jak efektywnie wykorzystać ten sposób zarządzania czasem.
Znicze z dedykacją: Wyjątkowy sposób uczczenia pamięci bliskich
/
Znicze z dedykacją: Wyjątkowy sposób uczczenia pamięci bliskich
Znicze z dedykacją: Wyjątkowy sposób uczczenia pamięci bliskich. Personalizuj znicze i oddaj hołd w oryginalny sposób.
Zdrowe przepisy na dania z sezonowymi warzywami dostępnymi w sklepach internetowych
/
Zdrowe przepisy na dania z sezonowymi warzywami dostępnymi w sklepach internetowych
Zapoznaj się z przepisami na zdrowe dania z wykorzystaniem świeżych, sezonowych warzyw dostępnych w naszym sklepie online. Smacznie, zdrowo i prosto!